Yeni yıla belki evde girdiniz ama yılın evde geçeceğini düşünmeyin. Sömestre tatiliyle başlayacak seyahat furyasında eğer izinlerinizi bölerek kullanır, resmi tatilleri de hesaba katarsanız bahar itibariyle bir aydan fazla tatil yapabilirsiniz. Nereye ve ne zaman derseniz, haydi bakalım.

23 Nisan
Bu yıl Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı,salıya geliyor. Arada 22 Nisan Pazartesi gününü izin alarak, cumadan salıya harika bir bahar tatili yapabilirsiniz. Yakın mesafede bir Avrupa  tatili için ideal: mesela Nice ve Cote d’azur turu bunlardan biri. Kuzey İspanya‘yı keşfetmek için Bilbao ve San Sebastian’a da uzanabilirsiniz. İskandinavya çıkartması için Danimarka’yı da düşünebilirsiniz.

 

1 Mayıs
Çarşambaya gelen Emek ve Dayanışma gününü değerlendirmek için iki gün izin kullanmak gerek. 5 günlük bir programla gidilebilecek yer çok. Özellikle Disneyland Paris için hava da ısınmaya başlamış olur, bahçeler çiçekle dolup taşar. Çiçek demişken, Hollanda’ya yapabileceğiniz bir yolculukla hem Amsterdam’da hem de çevresinde güzel vakit geçirebilir Keukenhof’ta laleleri yakalayabilirsiniz. İsviçre’de trenle dağların arasında keşiflere çıkmak da mümkün. Münih’e uçarak kısa bir tren yolculuğu ile Legoland’i de ziyaret edebilirsiniz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 2019’da pazar günü oluyor. Dolasıyla haftasonu arabayla yakınlarda baharın güzellikleri keşfedilebilir.

Şeker Bayramı
2019’da Şeker Bayramının arife günü  3 Haziran Salı oluyor. 2 Haziran’ı ve bu yarım günü tatil alırsanız, haftasonunu da katarsanız 31 Mayıs cuma akşamından 9 Haziran pazara kadar uzun bir keşif tatili yapabilirsiniz. ABD planı  ya da Asya’ya doğru Bali harika olur. Uzağa gitmeyelim derseniz Slovenya baştan sonra harika bir tur için bekler. Deniz sezonu açmak isteyenler için Kaş-Kalkan ve Fethiye de sıcaklar bunaltmadan güzel bir aile tatili için uygun.

Kurban Bayramı
Şeker Bayramı kadar avantajlı olmasa da, 10 Ağustos Cumartesi günü arifesi olan Kurban Bayramında, 14 Ağustos Çarşambadan sonraki perşembe ve cumayı izin alırsanız yine 9 günlük program yapabilirsiniz.

Avrupa’nın en pahalı olduğu dönemlerden biri Ağustos, herkes tatilde. Önceden planlamazsanız çok yüksek uçuş ve konaklama fiyatlarıyla karşılaşabilirsiniz. Cruise turu yapmak isterseniz müthiş olur. Asya derseniz Srilanka’yı düşünebilirsiniz. Güney Amerika ise serin bir yaz geçirmek isteyenlere uygun.

Zafer Bayramı
30 Ağustos Zafer Bayramı ise by yıl cumaya geliyor. Perşembe pazar son bir deniz tatili için harika olur. Asos’da deniz güneş üstüne Troia’da kültür turu şahane fikir. Deniz tamam sadece kültür turu yapalım derseniz Kapadokya da gündüz biraz sıcak olsa da balon için harika olabilir. Hallstatt ise karlar altına girmeden instagramın en harika aile fotoğrafları için evsahipliği yapabilir.


Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim 2019’da salıya rastlıyor. Pazartesi günü izinli olursanız yine dört günlük bir tatil sizi bekliyor. Gaziantep- Şanlıurfa,  deniz tatili yapmadan keyifli bir İzmir ya da Olimpos’tan çevredeki şelaleleri keşfedebileceğiniz bir Antalya enfes fikir. Sonbaharın tüm renkleri için Yedigöller’e uzanabilir, longoz ormanıyla tanışmaya İğneada’ya doğru direksiyonu kırabilirsiniz.

Yılbaşı
2019 Yılbaşı gecesi salı olacak. 2020’yi karşılamak için 30 Aralık gününü izin alarak 5 günlük bir seyahat planı yapabilirsiniz. Londra’da Winter Wonderland’i görmek, Katar’da kış güneşiyle ısınmak, Doğu Ekspresi macerasıyla Kars’a ulaşıp Çıldır gölü üstünde yürümek keyifli olabilir. Noel Baba‘nın evi için ise istikamet Rovaniemi.


İyi yıllar, güzel planlar!

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?