Araba yolculukları ailece  vakit geçirebilemek için birebir. Yol boyunca çocuğunuza birçok şey gösterebilir, birlikte şarkılar söyleyebilir, çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. Bahar yolculukların belki de en güzeli denilebilir. Yol boyunca açan çiçekler, uyanan doğanın içinden geçerek yol almak tüm aileye iyi gelebilir.

Araba yolculukları genelde uçmaktan daha ucuza gelir. Eğer uzun yol yapacaksanız arabanızın benzin tüketimini gözden geçirin, yoldaki süratinizin de tüketiminizi etkileyebileceğini göz önünde bulundurun, astarı yüzünden pahalıya gelmesin.

Arabayla olunca yetişme telaşı kısmen azalıyor. Girilen kalabalıklar ve sıralar da öyle. Bir uçak ya da tren kaçırmanın yaşatacağı sefaleti istediğin yerde mola vererek ailenizin hızında yol almakla kıyaslayınca arabayı tercih edebilirsiniz.

Gidilen yerde doğabilecek araba ihtiyacı da bir diğer alternatif. Gideceğiniz yerde havaalanından transfer bile ciddi rakamlar tutabildiği gibi kendi arabanızın konforunu sağlamayabilir.

Yola çıkarken iyi bir çanta hazırlamak araba yolculuğunuzun daha iyi geçmesini sağlayabilir. En çok duyacağınız soru olan “ne zaman varacağız?”a karşı gps süper çözüm. Elbette klasik bir harita da olur. Çocuklar en az büyükler kadar bilinmezlerden hoşlanmıyor, onları bilgilendirmek arabadaki huzurun artmasına yardımcı olabilir.

Yolda sürpriz yiyecekler, her zaman evde olmayan ancak tatil modundayken denenebilecekler mutlaka hazırda olmalı.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?