Washington DC sahip olduğu çocuk dostu alanlarıyla ailece ziyaret etmek için güzel bir seçenek olabilir. Conde Nast Traveller’ın son sayında da kısaca bahsettiğim bu şehirde gittiğinizde uğramanızı önerdiğim beş yere mutlaka göz atın.

 dc_smithsonianCastle

National Zoo

400 farklı çeşit hayvanı bir arada görebileceğini Rock Creek National Park içindeki hayvanat bahçesi listenizde olmalı. Girişi ücretsiz,  filler, aslanlar, orangutanlar, komodo ejderleri ve daha neler neler var. Bazı hayvanları besleme şansınız da olabilir, günlük programa mutlaka bakın. Bizim favorimiz pandalar:=)

11887175_966751040055586_1460513029_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Photo Credit: Smithsonian’s National Zoo

Air and Space Museum

Dünyanın en geniş uzay aracı koleksiyonunu görebileceğini müzede, tarih, bilim ve uçuş teknolojisi üzerine ailece pek çok şey öğrenebilirsiniz. Planetarium ve IMAX film gösterimleri de üstüne tuzu biberi. Eğer yakalayabilirseniz astronotlar, bilim adamları ve pilotlarla da tanışıp aklınızdan geçen bir çok soruya birinci ağızdan yanıtlar alabilisiniz.

nasm-udvar01

Photo Credit: Air and Space Museum

 

Natural History Museum

Oğlum “25 metre boyundaki dinazor iskeleti ve dev boyuttaki prehistorik beyaz balina görmeye ne dersin?” demek herhalde çocuğunuzun ilgisini çeker. Natural History Museum’da daha da fazlası var. Böceklere ayrılan bölümde tarantulaları yakından tanıyabilir, keşif odasında ise bir timsahın derisini hissedebilir, farklı hayvanların dişlerini yakından görebilirsiniz.

washington_dc_089_smithsonian_museum_natural_history_dinosaurs_bigPhoto Credit: Natural History Museum

Spy Museum

Ajanlığa merakı olan küçükler için International Spy Museum eğlenceli bir deneyim sunuyor Chinatown’da bulunan müzede çocuklar birer ajan eğitimine başlıyor. Gerçek ajanların zamanında kullandığı ruj şeklindeki silahlardan, minyatür kameralara, ilginç ajan hikayeleriyle ilgili bilgilere bir çok şeyi ailece keşfedebilirsiniz.

11376657_2054991397931057_1665679901_n

Photo Credit: Spy Museum

American National History Museum

Hem Amerikan tarihini popüler kültürüyle öğrenin hem de eğlenin. Dorothy’nin kırmızı ayakkabılarından, beyzbolla toplarına, lokomotiflerden,arabalara, tarihte önemli kişilerle ilgili eşyalara ve  giysilere görebileceğiniz bir çok ilginç şey var.

table.jpg__800x450_q85_crop_upscale

Photo Credit: American National History Museum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?