Cadılar Bayramı kostümüyle, şekeriyle, filmlere konu olmasıyla küçüklerin merakını dünya çapında uyandırıyor. Çocuğunuzun neden hoşlanıp neleri görmekten keyif duyacağını en iyi siz bilirsiniz. Bayram bahane, kostüm giymek de seyahat etmek de şahane diyorsanız, işte size Avrupa’dan Halloween için 5 yer önerisi.

Londra

Londra Zindanları Cadılar Bayramı’nda özel programlar yapıyor. Program olmadan da ürkütücü havası yetebilir. Doğu Londra’da ise Karındeşen Jack’in kanınızı donduracak hikayelerini duyabileceğiniz turlar,  korkmaktan heyecan duyan aileler için uygun olabilir. Daha hafif ve eğlence dolu bir kutlama içinse adreslerden biri London Eye. Balkabağı oyma yarışmasından aileler için aktivite paketleri sunuyorlar.

halloween cadilar bayrami

Paris

Gözünüz korkutucu bir şeyler arıyorsa dünyanın tek vampirologistinin açtığı Vampir Müzesi’ne ne dersiniz? Randevu alarak gitmeniz gerektiği aklınızda olsun. En eğlence dolu aktiviteler içinse istikamet Disneyland olmalı. Süslemelerinden, kostümlü geçiş törenine, renkli şekerlerinden atraksiyonlarına tüm gün eğlenebilirsiniz. Tek park Disneyland değil elbette. Parc Astérix atraksiyonları, perili evi, ürkütücü hikayeleriyle küçüklerin ilgisini çekebilir.

halloween cadilar bayrami

Barselona

Barselona Gotik mimari eserleri, çok kültürlülüğüyle gelen bir çok gelenek ve festivaliyle  Cadılar Bayramı’nı geçirmek için oldukça cazip. Ürkütücü ama bir yandan da ilgi çekici bir etkinlik şehrin bir saat kadar dışında olan Sant Feliu Sasserra’da  gerçekleşiyor.  Engizisyon Mahkemesi tarafından ölüme mahkum edilen  23 cadının anıldığı festival görülmeye ürkütücü olduğu kadar görülmeye değer. Burada bir de cadı müzesi var. Küçükler varsa ve daha neşeli bir aktivite ararsanız PortAventura eğlence parkına gidebilirsiniz. Bir diğer alternatif ise Poble Espanyol’da yakalanabilecek korkunç kostüm yarışmasından, oyunlara, zombilerden atölyelerde eğlencelere yayılan kutlamalar olabilir.

halloween cadilar bayrami

Transilvanya

İki kelime içinize tatlı bir ürperti saçmak için yetebilir mi? Kont Drakula. Romanya’nın doğasıyla davetkar Transilvanya bölgesinde bulunan Bran Castle, Drakula’nın evi olarak biliniyor. Kostüm partileri ve renkli sokaklar da burada olmak için bir başka neden. Gitmişken çevredeki şatolar da görülmeye değer.

halloween cadilar bayrami

Dublin

Dublin sokakları Cadılar Bayramı zamanı oldukça renkli, özel bir aktiviteye gerek olmadan yürüyüşleri ve kostümleri ailece görmek ilginç olabilir. National Museum’da çocuklar için düzenlenen aktivitelerin yanında korkutucu kafatasları görüp Vikinglere ilişkin korkunç hikayeler duyabilirsiniz. Dublin’den bir saat kadar uzaklıktaki Causey Farm’da bulunan Farmaphobia, İrlanda’nın farklı deneyimlerle ürkütmek üzere kurulu ilgi çekici parkı.      halloween cadilar bayrami

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?