Siz Bali sadece balayı için ideal diyenlere aldanmayın, bu ada aileler için de enfes tatil imkanı sunuyor. Neler mi yapabilirsiniz? İşte bir kaç güzel öneri:

Doğasından büyüleneceğinzi bu ada hem birininden farklı canlılara evsahipliği yapıyor. Civet adlı kedi (Bir tür misk kedisi) gibi farklı hayvanları ve bitkileri görmek olduça eğlenceli olabiliyor. Baharatları ve kahveyi doğal yerinde görebiliyorsunuz.

Bu adada bolca maymun göreceksiniz.Durgun bakışlara aldanmayın, bu maymunlar çok yaramaz! Bali Uluwatu tapınakların etrafında yaşayan ve bizim kediler gibi rahat gezinen maymunlar yerli halk tarafından kutsal sayılıyor.  Ailece gezerken size yanaşmak istiyor ama en büyük merakları gözlük ve eldeki fotoğraf makinelerini kapmak. Aman dikkat edin.

Her tarafta birbirinden ilginç tapınaklar görecek ve Hindu kültürü hakkında fikir sahibi olabileceksiniz. En orjinal tapınaklardan biri Uluwatu tepesindeki diyebiliriz. Burada izleyeceğiniz Hint efsanesi Ramayana’nın hikâyesi yerel Kecak Dansı ile anlatılıyor. Bu çok özel ateşli dans şovu çocuğunuzun olduğu kadar sizin de aklınızda yer edecek.

Adanın dalgalı ve enfes kumsallarından biri Kuta’da bulunuyor. Burada dalga sörfüne ilk adımı atmaya ne dersiniz? Öğrenmek için oldukça keyifli olduğu bir yer olduğunu göreceksiniz.

Korsancılığa meraklı çocuklar Bali’de  hayallerini gerçekleştirebilir. Bir ağaç tepesinde ya da bir korsan gemisinde gününü geçirmek isteyen çocuklara  Nusa Dua’da Pirates Bay özel aktiviteler ve korsanlık kampı sunuyor. Çocuğunuz eğlencenin tadını çıkarırken siz de dinlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Safari & Marine Parkı safari, akvaryum, yunus şovu ve çeşitli atraksiyonlarla çocukların görmek isteyeceği parkların başında geliyor. Burada sevimli fillere de binmek mümkün.

Çocuğuzun ve sizin bir diğer etkileneceğiniz şey de hızla değişen medcezirler. Bali konumu dolayısıyla sürekli medcezire sahne oluyor, bir önceki gün ailece yüzdüğünüz sahili ertesi sabah tanıyamıyorsunuz çünkü yerinde kayalıklara bırakıyor ve bu sefer de deniz safarisi yapabiliyorsunuz. Çok ilginç öyle değil mi?

Buna benzer daha bir çok ilginç ve etkileyici noktayı siz de gidip keşfedebilirsiniz.“Ye, dua et, sev”e yeni bir bölümü de hadi siz ekleyin, doğa harikası Bali’yi tatil planlarınıza dahil edin.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?