Barselona’ya gitmeyi planlarken bir kaç gün de muhteşem Tarragona için ayırın. Barselona’dan tren ya da arabayla sadece 1 saatlik mesafedeki Şehir, güneş tatili yapmak isteyen tarihsever gezginler için harika keşifler vaadediyor. 

tarragona an
Tarraco Amfitiyatrosu Eski Roma’dan kalan sayısız eserlerden sadece biri.

Tarragona Santa Maria Katedrali

12.yy’dan Roma ve Gotik özellikler taşıyan Santa Maria Katedrali Tarragona’nın eski şehir merkezinin önemli bir parçası.

arkeoloji müzesi

Tarragona Arkeoloji Müzesinden müthiş bir mozaik ve seramik koleksiyonuna sahip.

costa durada kumsal

Costa Daurada boyunca uzanan Waikiki, Altafulla ve Tamarit kumsallarının altın rengi kumsalları ailece keyifli vakit geçirmek için çok cazip.

tarraco festivali

Temmuz sonundan eylül başına kadar süren Tarragona’nın tarihi festivali Tarraco Viva sırasında  Roma kültürüyle ilgili ilginç şovlardan birini yakalayabilirsiniz.

port-aventura1

Ispanya’nın en popüler tema parklarından  PortAventura’nın hemen güneybatısında yer alıyor ve tüm gün eğlence garantisi veriyor.

aquapolis

Yine Tarragona yakınındaki Aquópolis suparkı ve safari hayvanat bahçesini birleştiriyor ve meraklı küçükleri oyuna davet ediyor.

tekne turu tarragona

 Katılacağını tekne ve katamaran turlarıyla  ister balık tutun, ister masmavi sulara atlayın ailece.

Çocuklarınızla  eğlenceli vakit geçirebileceğiniz Tarragona’ya Barselona ya da hemen yakınındaki Reus Havalimanı’na uçarak  kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hadi gezin, görün, keşfedin!

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?