Conde Nast Traveller Nisan sayısı için ailece 23 Nisan’da üç günlük kaçamak yapabileceğiniz destinasyonları yazdım. Bunlardan biri de Bilbao.

Mimari, gastronomi ve sanat anahtar kelimeler. Bilbao’nun en büyük çekim noktası kuşkusuz Frank Gehry tasarımı Guggenheim Müzesi.

DSC_0877 Ziyaretinizde sizi kapının önünde, rengarenk çiçeklerle bezenmiş dev köpek yavrusu karşılıyor. Müzenin yaratıcı sanat atölyeleri, çocukların geniş hayal güçleriyle istediklerini yapabilmeleri için çok iyi bir ortam.

DSC_0918Çıkışta nehir tarafında göreceğiniz örümcek ise şarkıdaki gibi hiç mini minnacık değil, söyleyelim. (guggenheim.org/bilbao)

DSC_0894

Gran Hotel Domine Bilbao, müzeye nazır manzarası ve modern mimarisiyle ailece konaklamanız için ideal (hoteldominebilbao.com).

DSC_0836

DSC_0845Modern bir kültür ve eğlence merkezi olan Azkuna Zentroa’nın ihtişamlı dış cephesi kadar içi de görülmeye değer (azkunazentroa.com). Şehrin en lezzetli ve yenilikçi pintxo’ları için adres Gure Toki (guretoki.com).

DSC_0886 Bilbao’yu merkez alıp çevre gezileri yapmak da mümkün; San Sebastian arabayla bir saatlik; Tempranillo ve garnacha üzümleriyle yapılan şaraplarıyla ünlü Rioja ise bir buçuk saat.

DSC_0885

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?