Hatırlıyorum, yıllar önce Jet Blue’nun yeni olduğu günlerdeydi. Amerika içinde bilmediğim bir havayoluyla hem ucuz hem de cool geldiği için uçmaya karar vermiştim. Yolculuk keyifliydi, ancak bir süre türbülans nedeniyle  tv yayını kesilmişti. Çok sorun değildi benim için ama uçuş sonrası şöyle bir anons duydum: Yayında kesintinin neden olduğu hoşnutsuzluk nedeniyle havayolu üyelik kartlarımıza bir sonraki uçuşta kullanmak üzere 25 dolar iade ediliyordu. Para pul değil de, daha uçaktan inmeden böyle bir açıklama duymak hoşuma gitmişti.

 jetblue

Yıllar içinde belki Jetblue için bazı şeyler değişti, ama anneler günü için yaptıkları çalışma çok hoşuma gitti ve bana kendi yolculuğumu anımsattı.

Havayolu Flybabies adı altında NewYork’ta JFK havaalanından Long Beach California’ya olan uçuşunda15 Nisan’da bir promosyon yapıyor. Promosyon da şu: Uçakta her bir bebek ağlamasında bir sonraki uçuşta %25 indirim veriliyor.

Yolcuların bu durumdan haberi ise ilk ikram servisinin ardından oluyor. Uçakta  beş bebek var  uçuş süresi de yaklaşık 7 saat.

JetBlue crying babies2_1462298721730_2669242_ver1.0_1280_720Herhangi bir yolculukta  bebek ağlaması kimi yolcuları huzursuz etse de, burada herkes oldukça empatik.

140 kişiye ücretsiz bilet kazandıran bebek ağlaması ise inişe doğru geliyor.

Jetblue bu uçuşa dair videoyu anneler günü mesajı olarak yayınladı.  Sonundaki mesaj da tatlı: “Bir daha bir bebeğin ağladığını görürseniz, ona  gülümseyin.”

 

 

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?