Avrupa’da sanatın başkenti sayılan Viyana’ya ailece gittiniz mi? Mutlaka seyahat listenize girmeli. Yüzyıllarca Habsburg İmparatorluğu’nun başkenti olan bu kenti ziyaret ettiğinizde çocuğunuzun bayılacağı bir önerimiz var.

IMG_3999

Schönbrunn Sarayı (Schloss Schönbrunn), Habsburg’un yazlık sarayı olarak biliniyor. Almanca’da adı “güzel çeşme”den gelen saray’ın bir çocuk müzesi var. Sarayın ana binasının sağındaki bu müze çocuklar için güzel bir program sunuyor. Prensler ve prenseslerin dünyasına adıma atmak isteyen çocuklarınız için ideal.

Girince sizi karşılayan kostüm ve aksesuar odası ailece dönem giysilerini giyerek fotoğraf çekebilmeniz için düzenlenmiş. İster perukları ister diğer aksesuarları dolaplardan gönlünüzce seçerek deneyebiliyorsunuz.

IMG_3984

Buradaki eğlencenin ardından rehberle geziye katılabilirsiniz. Gezide saraydaki çocukların yaşamından kesitler anlatılıyor. Dönemin oyuncaklarından tutun törenlerden ne giydiklerine, kızların küçücük de olsa korselerle nasıl hareket edebildiğine ve yaşam alanlarına kadar her alanı çocuklarınız ilgiyle keşfetmeye çalışabilir.

Ayrıca sarayda kraliyet mutfağından lezzetler tadabilecekleri doğumgünü partisi organizasyonu imkanı da sunuluyor.

IMG_3980-2

Ana binayı gezmek isterseniz ayrı bir bilet almak gerekiyor. Sarayın  bahçesinde gezen panorama treni de çocukların keyfini arttırıyor. Tren ücretli ancak bahçeyi gezmek ücretsiz. Bahçenin içinde yaklaşık 50 dakikalık bir turla her alanı görebilirsiniz. Hayvanat bahçesinden, labirente, parktan çeşmeye tüm günü geçirmek için alanlar mevcut.

Siz de gününüzü planlayın ve krallara layık bu günden geri kalmayın.
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?