Yoksa siz piyago çıkarsa dünya turuna çıkarım diyenlerden misiniz? Gerçekten şanslı numaralar elinizdeki biletteyse, soluğu önce hangi ülkede alırdınız? Ailece macerayı mı tercih ederdiniz yoksa dinlenceyi mi? Tatillerden tatil beğenin, hayal kurmanın sınırı yok!

dunya haritası

Gelsin Safari!

image.adapt.1663.medium

Dünyanın Sonuna Yolculuk: Antartika

Lüks, panaromik bir cruise macerasına kaç puan verirsiniz? Buenos Aires’e  uzanın ve buradan dünyanın ucundaki feneri göreceğiniz Ushaia’ya uçun. Güney Okyanusu’ndan bineceğiniz gemiyle Falkland adalarının ve diğer adacıkları ziyaret ederek beyaz kıtaya ulaşın. 

Destinasyonun İpuçları: Koala, Kanguru, Penguenler

Bu yılbaşında piyango biletiniz sizi havalara ucurduysa, gelecek sene de  yeni yılı ilk karşılayan yerlerden birinde olmayı düşünebilirsiniz. Bırakın, bu sefer Sydney Opera Binası üzerinde patlayan havai fişekleri beyaz camın ardından değil, canlı canlı yerinde görün. Bondi Beach’te sörf yapın, Uluru’da güneşi batırın, Büyük Set Resifi’nde snorkelle dalın. Avusturalya’da ailece keşfedecek çok şey var. Koalalar, kangurular ve penguenlerle mutlu bir günün adresi ise Philip Adası.

victoria-falls-zimbabwe-zambia


Şatolardan Şato Beğenin!

Madem ikramiye sizin, şatolara layık ailenizle yollara dökülme vakti. Avrupa’da şatolarda konaklamaya var mısınız?  Fransa’nın şatolarıyla ünlü Loire Vadisi’nde Hôtel de la Cité, Carcassonne’da başlangıç yapabilir, buradan İngiltere’ye geçerek Swinton Park, Masham’da göl kenarında dingin bir şatoda kalabilirsiniz. Temelleri  İrlanda’da 1228’de atılan Ashford Castle nefis bir alternatif ama güneye inmek isterseniz Toskana’da Castel Porrona’da konaklamanız da mümkün. Romantik şatolarıyla ünlü Almanya’yı da ihmal etmeyin. Uyan Güzel masalına ilham kaynağı olmuş Dornröschenschloss Sababurg Şatosu’nda kalmak minik prensesinizin çok hoşuna gidebilir.

286212-loire-valley

 

Dünyanın En Mutlu Yerinde Sömestr Tatili

Hangi çocuk Disneyland’e gitmeyi istemez ki? Sizin çocuğunuz da istiyorsa piyango ikramiyeniz ne güne duruyor? 1 gün yetmez, 5 gün yetmez, tüm sömestr tatilini “dünyanın en mutlu yeri”nde geçirmek de onun için müthiş bir hayal olabilir mi? Disneyland Anaheim’da Disney’s Grand Californian Hotel & Spa’da iki odalı süitte, parkta her yere en üst imkanlarla ulaşabileceğiniz biletle 14 gece konaklamanın bedeli 35bin dolar. Elbette çok daha mütevazi seçenekler mevcut, ama hayal kurarken uçmak serbest!

PHOTO CREDIT DISNEYLAND PARIS

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?