Tek başına seyahat planı yaparken bilet fiyatı belki gözünüze  çok batmayabilir. Ancak ailece uçmaya kalkınca önce dolar kuru, üstüne bizim gibi dört bilet olarak hesaba başlayınca yok vazgeçtim diyebilirsiniz. Elinizi korkak alıştırmayın, bu derde bir kaç çare var. Bileti erken almak, herkesin yöneldiği destinasyon yerine farklı bir yöne rota çizmek fena fikirler değil, ancak ucuz uçak bileti için kıyaslamayı turna.com ’da yapıyor musunuz?

Turna.com ’u kullanmanın bir kaç avantajı var. Bir tanesi buradan kıyaslayarak ucuza bilet alıp siteden puan kazanmanız ve bu turna puanları biriktirerek daha sonra bedavaya bilet alabilmeniz.

Bir diğer avantaj ise kredi kartlarınızdan kazandığınız puanları da buraya transfer ederek kullanabilmeniz. Bu harika bir deneyim, neden derseniz kredi kartı puanlarınız gideceğiniz destinasyona bilet almaya yetmez gibi görünürken, bu puanları turna puana çevirip burada biriktirdiklerinizle birleştirmeniz işinizi çözebilir. Üstelik kredi kartlarının puanlarının geçerlilik tarihi sizi bazen zora sokarken burada çevirdiğin puanların son kullanma tarihi yok. İster bileti kendinize ister başkasına alın, bu konuda da özgürsünüz.

Sitede sevdiğim avantajlardan biri ise bilet ararken hangi günlerdeki ya da aylardaki uçuşların daha uygun fiyatlı olduğunu görebilmeniz. Eğer tarih konusunda esnekseniz bunu mutlaka denemelisiniz. Tüm bu özelliklerden faydalanırken dilediğiniz havayolunu seçin, onların programlarından da puan kazanmaya devam edin. Dediğim gibi dört bilet insanı düşündürürken neler yapabileceğinizi iyi bilmelisiniz.

Yazın başındayız,  turna’ya üye olun, kıyaslamaya başlayın, avantajlardan faydalanınca siz de kendi deneyimlerinizi paylaşın.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?