Doğa tatiline düşkün ve farklı deneyim arayan aileler için  Izlanda mutlaka görülmesi gereken bir yer. Yaz boyunca güneşin hiç batmadığı İzlanda, doğal bir parkı andıran yapısıyla hafızanıza kazınacak bir tatil seçeneği olabilir.

dsc_04581

İzlanda’da görülmesi gereken bazı yerleri sıralamak gerekirse:

Reykjavik yakınındaki bu jeotermal mavi göl İzlanda’nın sunduğu büyüleyici bir çok doğa güzelliğinden bir tanesi sayılabilir. Yeraltı su kaynaklarının 37-39 derece olduğu bu gölette yüzmek hem cilt için hem de genel sağlık için çok faydalı olarak biliniyor. Çocuğunuz iki yaşından büyükse burada yüzmenin tadını çıkarabilir.

IMG_1658

Volkanik bir ada olan İzlanda’da, ülke gayzerler, yeraltı su kaynakları ve termal alanlarla dolu. Güçlü bir gayzerin patlama anını görmek heyecan verici ve mutlaka denenmeli. İzlanda’nın güneybatısında bulunan Strokkur Gayzeri bunlardan en etkileyicilerinden biri.

Çokrenkli dağlar, lav alanları ve Hekla volkanı  Landmannalaugar’ı oldukça cazip bir turistik bölge haline getiriyor. Gittiğiniz hiç bir yere benzemeyecek bu bölgede ailece doğa tırmanışı yapabilir, ata binebilirsiniz.

landmannalaugar-74

Myrdalsjökull Buzul Parkında bulunan  Maelifell Volkanı  ve çevresindeki kaplıca alanları yazın yemyeşil olduğunda görülmeye değer.

Bu buzlar ülkesi Elsa ve Anna’nın hikayesine benzemiyor. İzlanda muhteşem buz mağaralarına sahip ve kış döneminde organize edilen turlarla örneğin Vatnajökull’daki Skaftafell  mağarası gezilebiliyor.

landmannalaugar-114-1

Gullfoss Şelaleri İzlanda’da asla kaçırılmaması gereken yerlerinden biri sayılabilir. Üç teraslı bir kanyonun içinden bulunan bu şelale her göreni büyülüyor.

Tüm bu doğa harikalarına bir aile selfie’si neden eklenmesin? Hadi plan yapmaya başlayın siz de başka bir dünyanın tadını çıkarın.

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?