Bayramda aklınızda uzun bir araba yolculuğu mu var? Çocuklarla yolculuğun eğlenceli geçmesi için oyun önerilerimize göz atın.

En sevilen müzikler, atıştırmalıklar, kitaplar ve eser sayıda oyuncağı işbirliğiyle çantaya yerleştirdiniz. Hadi bunlarla yetinmeyin, ipadlere hemen sarılmasına izin vermeden, çocuklarınızla her zaman elinize geçmeyen bu kesintisiz zamanı oyunlarla renklendirin.

roadtrip 

Bu plaka benim!

Yılların değişmezi! Bu oyunda herkes bir sayı seçer ve bu sayıyla başlayan plakaları yol boyunca saymaya başlar. Çocuğunun kazanırsa mutlu olacağını düşünenlerdenseniz yola çıktığınız ya da varacağınız şehrin plakasını çocuğunuza teklif edebilirsiniz.

Gelsin arabalar…

İster Alman, ister Fransız ister Italyan. Herkes kendine bir otomobil markası seçer ve plaka oyunundaki gibi yol boyunca gördükçe sayar. Seçtiği markadan en çok sayabilen oyunu kazanır.

Rengini Seç!

Bu oyunda herkes favori rengini seçer ve bu renkten araç ve yapıları yol boyunca saymaya başlar. En çok bulup sayan ödülü kapar.

dollarphotoclub_67249572İsim-Şehir

Çocukluğumuzun bu eğlenceli oyunu yolculuğunuzda da yardımcı olabilir.Okuyabilen çocuklarla kağıt kalem, daha küçüklerle kelime türetme şeklinde de oynanabilir.

Hikayemi tamamla!

Yetişkinlerin anlatmaya başladığı hikaye önemli bir yerinde duraklar ve minikler devamını anlatır. Çok çılgın ve yaratıcı sonlar sizi bekleyecek, emin olun!

Ben Neredeyim?

Çocuğunuza ister evinizde ister hep gittiğiniz bir eğlence ya da alışveriş merkezinde saklanabileceği bir yeri aklında seçmesini söyleyin ve 10 soruda saklandığı yeri bulmaya çalışın. Özellikle tatilden dönüşü yolculuğunda gördüğünüz önemli yerleri hafızasında pekiştimek için de kullanılabilirsiniz.

Hazine avı

Hazine avı oyunuyla tüm dikkati camdan dışarı bakmakla geçirecek çocuğunuz için yol su gibi akıp geçebilir. Yapacağınız şey çocuğunuza  yol boyunca bulması gereken bir hayvan, araba ya da bir bina gibi bir işaret belirlemek ve oyunu başlatmak!

Yolun tuzu biberi drama

İster korsancılık, ister çocukluğunuzdaki evcilik deyin, yeni nesil çocukların en sevdiği şeylerden biri rol oynama. Ailece bir masal ya da yolculuğunuzla ilişkili yaratacağınız doğaçlama bir hikaye sayesinde yolculukta neşeli dakikalar geçirebilirsiniz.

Happy family car trip on summer vacation. Travel conceptA-B-C

Yol boyunca göreceğiniz tabelalar ve plakalar sizi yönlendirsin, alfabenin tüm harflerini tamamlayan şampiyon olsun. Böyle oyunların bizim ailemizdeki ödülü, kazananın müzik listesinin kesintisiz dinlemek olabiliyor.

Karaoke!

İster hafızadan ister radyodaki bir şarkıdan.. hep birlikte şarkı söylemek gibisi yok. Bir aile şarkınız da olabilir.

Bir,iki, üç tıp!

“Söz sükutse gümüş altındır” boşuna dememişler. Sesin yükseldiği yorgunluğun arttığı anlar için sonunda enfes bir ödül olan “tıp” oyunu özlediğiniz sessizliği size getirebilir.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?