San Francisco denildiğinde ilk akla gelen yokuşlu tepeleri ve sisli havalarda bulutlar arasından silüeti görünen Golden Gate köprüsü olsa gerek. Farklı mahalleleri ve barındırdığı kültürler arası yumuşak geçişlerle bu huzurlu şehir her daim keşfedilmek için cazibesini koruyor.

sausalito

Golden Gate Köprüsü’nü geçtikten sonra ise kendinizi doğanın kalbinde bulabileceğiniz bir yer var o da Muir Woods. Dünyanın en büyük cüsseli ağaçlarından Sekoya ağaçlarını görmek ve güzel bir doğa yürüyüşü yapmak isterseniz bu çok yakındaki ormanı ziyaret etmelisiniz.

muir-trunks

Bu kırmızı ağaçlar hem yaşlı hem de yanyana geldiklerinde gökyüzünü görmenizi engelleyecek kadar uzunlar. Ormanda 89 metreye kadar çıkan ağaçlardan en yaşlısı ise tam 1200 yaşında. Çocuğunuz bu masalsı ağaçların kovuğuna girmek için sabırsızlanacak! Ormanda temiz havayı alıp iştahınızı açtıktan sonra ise Sausolito’ya yönelin.Körfezin kyısındaki bu sempatik kasabada keyifli bir yemek yiyebilir belki de ardından çevredeki kumsallardan birinde yayılıp pasifik okyanusunun tadını çıkarabilirsiniz.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?