Küçükken hepimizin zevkle okuduğu, hiç bir çocuk kitabında bulamayacağınız  yaşamı sorgulayan felsefi yaklaşımıyla hafızalarımıza kazınan Küçük Prens’le çocuğunuzu tanıştırdınız mı? Bunu yapmak için üç farklı yönteminiz olabilir.

Kitap, Kitap, Kitap!

276 dille dünyada en çok çevirisi yapılan bu  72 yıllık çocuk kitabından edinmek öncelikli seçenek elbette. Fransız pilot, şair-yazar Antoine de Saint-Exupéry’in kaleminden çıkan eser, yazarın kendi yaptığı suluboya resimleri sayesinde tanıştırdı bizi altın rengi saçlı tatlı prensle. İster siz okuyun çocuğunuza, isterseniz bırakın okusun kendi keşfetsin prensin B612 gezegeninden nasıl geldiğini ve çölde başına gelenleri.

 

836x471_statut_PPP_2-700x394

Yerleşin Koltuğa Sinema Başlıyor!

Bu yazıya biraz da vesile olan, sonunda Küçük Prens’in sonunda beyaz perdeye aktarılmış olması. Keyifli bir dille animasyon bir filme dönüştürülen eseri bu haftasonu itibariyle çocuklarınızla sinemada hep beraber izleyebilirsiniz.  Önce kitap sonra sinema versiyonunu daha heyecanlı bulsam da ama elbette tercih sizin.

maxresdefault

Küçük Prens’in Dünyasını Bu Parkta Keşfedin!

Gez,gör,keşfet diyeceksek Küçük Prensle üçüncü  tanıştırma yönteminiz bu park olabilir.

Fransa’nın Alsace bölgesinde geçtiğimiz yıl kapılarını açan Le Parc du Petit Prince çocukları eğlenceli bir dünyaya sürüklüyor. Parkta uçuş temalı 31 atraksiyon mevcut. Bir küçük bilgi, Saint-Exupéry pilotluk lisansını Strasbourg’dan yani bu bölgeden almış.

attractions_aerobar_buveur_Parc-Petit-Prince_13

Atraksiyonlar arasında yerden gökyüzüne yükselen balonlar, denizin derinliklerindeki gizemi keşfedilebileceği bir üçboyutlu film, koskocaman bir salıncak, açık hava park alanları yer alıyor.

PPP_Petit-train

image1

Disneyland gibi dev bir park değil burası. Kitabın temposunu sevenlerin beğenecekleri gibi renkli ancak bir o kadar da yalın. 

PrinceSwing

Parkın içinde çocukların hayvanları sevip besleyebilecekleri bir alan da yaratılmış. Kitapta olduğu gibi sizin de küçük prens ve prensesiniz  minik tilkilerle burada tanışabilir.

moutons-800-700x468

© Michel Caumes www.photo-graphisme.fr

Parkta eğlenceli yeme içme alternatifleri çocuklarınızı olduğu kadar sizi de yemeğe teşvik edebilir.

image6

Ayrıca parktan ayrılmadan mutlaka siz de kendi koyununuzu buradaki kara tahtaya çizmeyi unutmayın.

Bilet fiyatları yetişkinler için 22, 12 yaşından küçükler için 16 euro ancak online alırsanız %10 indirimi var. Çocuğunuz 1 metrenin altındaysa ücretsiz, iki çocuk iki yetişkin olarak da 69 euroluk bir kampanyaları var. Park 1 Kasım’a kadar açık, Aralık’ta haftasonu ve tatillerde yine açık olacak, yine de plan yapmadan önce sitesinden kontrol etmenizde fayda var.

836x471_dessine_moi_un_mouton-700x394

Fransa, Almanya ve İsviçre sınırının çok yakınındaki bu parka gitmenin bir çok alternatif yolu var.  Fransa Ungersheim’daki parka Basel/Mulhouse havalimanına uçup buradan yarım saatte karayoluyla ulaşabilirsiniz. Yine Fransa içinden hızlı tren TGV ile bir çok yerden Mulhouse’a ulaşabilirsiniz.  (www.parcdupetitprince.com)

Siz gitmeyi hayal edin biz size yolunu zevkle gösterelim.

Minik bir alıntı:

“Tüm yetişkinler bir zamanlar çocuktu… Ne yazık ki pek azı bunu hatırlar.”

(“Toutes les grandes personnes ont d’abord été des enfants (Mais peu d’entre elles s’en souviennent)” )

Hadi hatırlamanın tam zamanı.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?