Itiraf ediyorum: Bazı animasyon filmleri izlerken çocuklar kadar eğleniyorum. Hangileri diye sorarsanız dünyanın bir çok yerini gezen karakterlerin olduğu birazcık da olsa çocukların dünyayı keşfetmekle ilgili merakını uyandıranlar ailece bize cezbedici geliyor.

Hem sinemadan hem de televizyondan en çok hoşumuza gidenlere göz atmak isteyebilirsiniz.

Planes

Dostumuz Dusty, uluslararası kampa giden öğrenci kıvamında hem farklı ülkelerden gelen uçaklarla yarışıyor hem de dünya etrafında tur atıyor.  Ishani ile Hindistan semalarında attığı romantik tur da pek tatlı.

 

Cars 2

Şimşek Mcqueen artık bizim evin üçüncü çocuğu. Cars 2’de Tokyo’da başlayan macerası, Mater’in dondurma diye wasabi yemesi, Japonların ısıtmalı tuvaletleri, İtalya’ya gittiklerindeki küçük kasaba her detayıyla yetişkinler için de eğlenceli bir akış sunuyor. İngiliz ajan, Londra ve Paris bölümleri de oldukça keyifli. Porto Corsa olarak geçen, Portofino ve MonteCarlo arası yaratılan yarış bölgesinin gerçekte olmadığına Tan’ı inandıramıyorum, seyahat listesinde hep bir numara. Cars 3 bu haftasonu vizyona gireceği için heyecan dorukta, belki de yeni ülkelere gazlarız hep birlikte.

 

Up

Ah o dedenin evine bağladığı balonlar ve Venezuela’daki Angel Falls’a gidişi hangimizin hayali olmaz ki? Hem konusu, hem işlenişi ile izlemeye bayılıyoruz.

 

Rio

Cuica tınıları, rengarenk kuşlar ve arka planda Corcovado! Rio, en eğlenceli animasyon filmleri listemizde asla unutmamamız gereken bir film.

 

Madagascar

Newyork’ta başlayan macera muhteşem renkli doğasıyla Madagascar’da devam ediyor. Danslar, harika gitmek için sabırsızlanıyoruz.

 

Rattatouille

Paris’te mutfağa girmek isteyenler bu sevimli fareyi takip etmeli. Melis’le minik şefi izlemeyi çok seviyoruz.

 

Finding Nemo

Merhaba Sydney! Çoğu denizin derinliklerinde de geçse minik bir Avustralya molası için ideal.

 

TV’den en tatlılar

Harika Kanatlar

Bu uçaklar bir harika. Dünyanın pek çok ülkesinden bir sorunu olan çocuklara yardım etmeye, sorunu çözmeye yardıma için uçuyorlar. Gittikleri yerde mutlaka yerel öğelere de değiniliyor. Bir bölüm izleyin siz de görün.

 

İstanbul Muhafızları

Bir grup ufaklık, iki yaramaz ufaklığın tarihi değiştirmeye karşı çabalarını engellemeye çalışırken Istanbul’u koruyor. Kız Kulesi’nden, Topkapı Sarayı’na bir çok önemli yapıdan bahsediliyor ve şehirde macera yaşıyorlar.

 

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?