Sevmek için çocuk olmaya gerek yok. Fazlası zarar biliyoruz ama o renkler, ağıza yayılan farklı aromalar, kana karışmasıyla başlayan eğlence ve enerji patlaması… Siz ne hoş diyerek belki önünden hızlıca geçeceksiniz ama çocuğunuz gördüğünde gözleri parlayarak size “hadi içeri girelim!”diye tutturacak. Candycrush yerine işte size candy rush-dünyanın en güzel şekerleme dükkanlarından bazıları.

 

Candylicous- Dubai

Dünyanın en büyük şekerlemecisini göreyim derseniz Dubai’ye buyrun. Willy Wonka bile bu dükkanı görse  şaşırabilir. 1000 metrekarelik dükkanda lolipop ağacından, çocukların binebileceği bir şeker uçağına kadar gözkamaştırcı bir çok şey var. Girip eli boş çıkmak pek mümkün değil.

Candylicious-Interior-Design-The-Dubai-Mall-Designed-by-Studio-EM3-1000x667

 

Dylan’s Candy Bar- NewYork

2001’den beri Amerika’nın bir çok yerinde şubeleri açılan Dylan’s Candy Bar’ın ana dükkanı NewYork’ta üç katlı bir binada hizmet veriyor. Pop kültür, tasarım ve modadan ilham alan şekerleri, kafesi ve kurcalamaktan kendinizi alamayacağınız farklı ürünleriyle sizi içeri davet ediyor.

Dylans-Candy-Bar-Full-Wall-Display-Example

 

Sugarsin- Londra

Çocukluğumuzun çizgi filmlerinden Pippi Longstocking’den ilham alınarak tasarlanan SugarSin Londra’da Covent Garden’da gözünüze çarpıyor. Renkli dükkanda iskandinav şekerlemelerinin yanı sıra günümüzen popüler ürünlerini de bulmak mümkün.

plentyofcolour_papabubble14.0

 

Papabubble-Tokyo

Papabubble Barselona’da başlayıp dünya çapında 25 dükkana ulaşmış geleneksel şeker yapım tekniklerine yaratıcılığı katan bir marka. Dükkanları birer küçük atölyeye benziyor şov arıyorsanız buraya gelin şeker ustaları neler yapıyor görün. Ya da daha güzeli gelip kendi şekerinizi tasarlayın.25 şubesi olan markanın Istanbul’da iki şubesi var.

Sugar-Sin-table

 

Happy Pills- Barselona

Eczane temalı bu şeker dükkanına gelen şifa bulur bu bilinmez ama gözünün gönlünün doyacağı kesin. Reçetenize siz karar verin, ister temalı paketlerden, ister çantalardan isterseniz rengarenk parıldayan şişelerden alın ve tadın.

IMG_7070

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?