Momondo’nun Türkiye’nin de içinde olduğu 18 ülkede gerçekleştirdiği “Seyahatin Değeri” araştırması güzel bir sonuç ortaya koyuyor:  Sık seyahat edenler daha açık fikirli ve daha toleranslı hale geliyor.

Seyahat etmenin önümüze yeni ufuklar açtığı kesin. Bu ufuklar açılırken, ciddi ölçüde daha toleranslı ve açık görüşlü oluyor, başkalarına daha fazla güvenmeye başlıyoruz. Seyahat sitesi Momondo’nun 7300 kişiyle yaptığı  “Seyahatin Değeri” araştırmasının dikkat çekici sonuçlarından bazıları:

Sık seyahat edenler, cinsiyet, yaş, eğitim ve gelir düzeyi fark etmeksizin, daha az yolculuk yapanlara göre daha açık görüşlü hale geliyor, tanımadıkları kişilere daha fazla güveniyor.

Katılımcıların yüzde 76’sı, seyahat etmenin, kendilerini “farklı olana” karşı daha toleranslı yaptığını söylüyor.

Katılımcıların yüzde 75’i ise, ziyaret ettikleri ülkelerdeki insanlara karşı daha hoş görülü yaklaştıklarını ifade ediyor.

Yine katılımcıların yüzde 76’sı, seyahat sayesinde genel olarak tüm kültürlere karşı daha açık fikirli hale geldiklerine inanıyor.

1461055110_momondo___seyahatin_de__eri__1_

Momondo’nun rapor sonuçlarının güzelliği,  seyahatin pozitif etkisi ve farklı kültürler arasındaki bariyerleri yıkabilme potansiyelini ortaya koyması.

Farklıkları keşfetmek insanların zihinlerindeki kilitleri açıyor, duvarlarını yıkıyor ve meraklarını kamçılıyor. İşte bu nedenle, seyahat eden kişinin bilgisi, hoşgörüsü ve iletişim becerileri gelişiyor.

O zaman çocuklar da daha çok seyahat etmeli ve hoşgörü içinde yetişmeli.

Sizce de öyle değil mi?

1461055093_momondo___seyahatin_de__eri__3_

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?