Hadi gözlerinizi kapatın: Ayağınız ılık kuma değiyor, dalga sesleri uzandığınız şezlongda kulağınızı okşuyor. Merakla sayfalarını çevirmeyi beklediğiniz kitabınızı çantanızdan çıkarırken bu tatlı an “Kovamı bulamıyorum!” diye bir çığlıkla bölünüyorsa siz de deniz tatiline çıkmış bir annesiniz.

Geç saatte uyanmalar, hangi tarih olduğunu unutma halleri, tembellik günleri. Hepimiz yaşadık sıra miniklerde.Tatili iple çeken çocuğunuzla mutlu deniz tatili rehberine göz atın sonra yola çıkın.

Deniz tatilinde nerede kalmalı?

Deniz tatilini şehir tatilinden ayıran farklardan biri, çocuk dostu bir otele daha çok ihtiyaç duyulması. Yaz tatilinde tercih edeceğiniz oteldeki çocuklu aileler için sunulan hizmetler gibi eğlenceleri de birlikte keşfedin ve çocuğunuzun renkli bir tatil geçirmesini destekleyin.

Bütçenize uygun oteli seçerken sormanızda fayda olan ek bir kaç soru da var. Bunlardan ilki, odaların deniz, restoran ve çocuk klübü gibi yerlere mesafesi. Özellikle küçük çocuğu olanlar tatilde sıcak hava altında enerjilerini bu yolları arşınlayarak almak istemiyorsa oteli de odasını da seçerken buna dikkat etmeli. Eğer pusetliyseniz giriş katında olmak da hayatınızı kolaylaştırabilir.

Tatilinizde neredeyse bir hafta kalacağınız odanız da dar gelmesin. Özellikle bizim gibi iki çocukluysanız, süit oda düşünüyorsanız, süit olarak ifade edilenin ayrı iki bölümü olan bir oda olduğundan emin olun.   Kimi otellerin süit anlayışı bir kaç metrekare daha büyük bir odaya genişçe bir koltuğu koymak olabiliyor.  Kalacağınız odanın hem rahatça hareket edecekleri, hem de onlar uyuduktan sonra sizden kaynaklı gürültü ve ışıktan rahatsız olmayacakları bir ortam sağlayacağını kontrol etmekte fayda var. 

Kumda çılgınlarca oynamak istediğiniz çocuğunuz size fotoğraflarda harika görünen otele vardığınızda çakıl ya da sadece iskeleden olan sahili görünce hayal kırıklığına uğramasın. Siz sorun hazırlıklı olun.

Dalgalı mı sakin mi? Derin mi sığ mı? Denizle ilgili soruları da atlamamalı. Sığ ve sakin sular yetişkinler için sıkıcı olsa da kendi kovasını gözünüzün önünde defalarca suyla doldurabilecek ufaklıklar için bir nimet.

Eğer gece  hayatını keşfetmek aklınızda olan şeylerden biriyse, kalacağınız otelin çocuk bakım servisinin olup olmadığını, kaç yaş itibariyle yapıldığını öğrenmeniz ve erkenden ayarlamanızda fayda var.  Güneydeki kimi tatil köyünün de gece yarısına kadar açık olan çocuk klüpleri de olabiliyor. Çocuğunuzun yaşına göre bu avantajlı olabilir.

Otele alternatif tatil evi kiralamayı düşünebilirsiniz. Güneyde sahibinden kiralanan devre mülkler gibi  yurtdışında da Airbnb, flipkey.com, homeaway.com gibi siteler bu konularda sundukları bir çok alternatif oluyor. Bu seçenekle sabah kahvaltısı ya da akşam yemeği gibi öğünleri evde çözerek aile tatilinizi daha sağlıklı ve ekonomik hale de getirebilirsiniz.

En iyi otel en pahalı otel diye bir şey kesinlikle yok, bunu aklınızdan çıkarmayın. Kesintisiz ilginiz, kumda birlikte yapacağınız kaleniz sizin çocuğunuz için en güzel hediyeniz.

 

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?