Adrenalin yüklü rollercoaster’lar, eğlenceli şovlarla doğanın ortasında müthiş bir park var, Adı da Efteling.  

Amsterdam’dan arabayla bir saat, toplu taşımayla ise yaklaşık iki saatte ulaşabileceğiniz 66 yaşındaki tema parkı Efteling aile seyahatinize mutlaka eklenmeli.

Bizim ziyaretimiz kışa rastladı ve güzeldi ancak bahar ve yazın masallarla dolu büyülü orman yürüyüşü ve gölde tekne turunu kaçırmamalısınız. Kışın tema parklarına gelmenin avantajı da elbette bekleme sıralarının az olması ancak çalışma saatleri de daha kısıtlı olabiliyor.

Açık ve kapalı alanlarıyla her yaşa uygun atraksiyon ve canlı şovlar  mevcut. Disneyland ve farklı tema parklarında olduğu gibi boy sınırı bu atraksiyonları kullanıp kullanamayacağınızı belirliyor.

Efteling Hotel ise masallar üzerine kurulu süit odalarıyla enfes. Kırmızı Başlıklı Kız temasını seçenler kendilerini büyükannenin evinde buluyor; Merak etmeyin buradaki hain kurt sadece bir kukla. Evinizde bir bizim gibi ağabey kardeş varsa ekmek kırıntılarını takip ederek Hansel ve Gratel temalı odayı seçebilirsiniz. Otelde oyun şatosu ve miniklere özel yayın yapan bir tv kanalı da mevcut.

İncelemek isterseniz: efteling.com

Tan’a ara tatil olunca anne oğul farklı bir tatil yapma fırsatımız oldu ama geride bıraktığımız Melis için de içim özellikle parkta elbette buruldu. Belli ki Tan da böyle hissetmiş, bayağı çabalayarak karnavaldan kazandığı dev deniz kızını Melis’e götüreceği için çok mutluydu. Deneyimleyemediğimiz eğlenceleri ise bir  sonraki aile seyahatimiz için not aldık.

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] gezgorkesfet.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?