Gez Gör Keşfet

Paris ve Loire Vadisi

Paris’in incilerini gördükten sonra gezinize şatolarla devam etmeye ne dersiniz? Yaklaşık iki saatlik yolculuk sizi doğası, tarihi, muhteşem şatoları ve enfes şaraplarıyla ünlü Loire Vadisi’ne taşıyacak.

Program

Birinci Gün
Aile dostu otelinize yerleştikten sonra görkemli meydanlarıyla şehri keşfetmeye çıkış. Opéra Binası, Vendome Meydanı, Concorde Meydanı, Louvre Müzesi, Trocadero Meydanı, Champs Elysées Caddesi ile Eiffel Kulesi görülecek yerler arasında.
İkinci Gün
Sabah kahvaltı eşliğinde çocuğunuza Quasimodo ve Esmeralda’yı anlatmaya başlayın çünkü Notre-Dame Katedrali ziyareti sizi bekliyor. Bunun ardından Seine nehrinde keyifli bir turla birbirinden güzel köprüleri tanıyın. Öğle yemeği ve keyifli bir yürüyüş sonrası gün batımını Eiffel Kulesinde karşılamaya kulağa nasıl geliyor?
Üçüncü Gün
Kahvaltısı ardından, Louvre müzesini ziyaret edebilirsiniz. Çocuğunuzu burada bir hazine avına çıkabileceğini bilse bu ziyaret daha da keyifli olabilir mi? Günün devamında Sacre Coeur’de şehrin manzarasının tadını çıkarıp mini trenle Monmartre turu yapabilirsiniz. Siz banklarda dinlenirken çocuğunuz karusele binmekten çok mutlu olabilir.
Dördüncü Gün
Günlerdir beklenen an geldi ve artık Eurodisney’de eğlenme vakti. Sabah açılışla içeri girip kapanışa kadar tadını çıkarın. Eurodisney’e doyamayanlar için burada konaklamak ve bir gün daha geçirmek de mümkün elbette. Programı sizin için düzenlediğimizde çocuğunuzla burada işinize yarayacak bir çok ipucuna sahip olacak ve zamanınızı daha da iyi değerlendirebileceksiniz.
Beşinci Gün
Sabah kahvaltısı ardından, otelden transferle Loire Vadisine hareket. UNESCO tarafından dünya kültür mirası kategorisine alınan şatolar bölgesi adını Fransa’nın en uzun nehrinden alıyor. Bölgeyi keşfetmek üzere 2 saatlik bir yolculuk yapacaksınız. Yol üzerindeki ilk durağınız dünyanın en iyi tanınan şatolarından Château Chambord. Ortaçağ mimarisinin Fransız rönesans mimarisiyle harmanlandığı bu yapı dev bir bahçe içinde yer alıyor. Bu şatonun Disney’in ‘Güzel ve Çirkin’ filmine ilham kaynağı olduğunu biliyor muydunuz? Büyüleyici etkisi ailece buradan keyif almanıza neden olacak. Gezintinizin ardından aile dostu otelinizde konaklayarak ve Tours’da akşam yemeği yiyebilisiniz.
Altıncı Gün
Sabah kahvaltısı sonrası, güne nehir üstündeki Chenonceau Şatosu ile başlayabilirsiniz. Bahçesindeki labirenti çözmekten çocuğunuz çok keyif olacak. Buranın ardından Leonardo Da Vinci’nin evi Le Clos Luce gezisi var programınızda. Bahçesiyle ve eserleriyle çocuğunuzu olduğu kadar sizi de etkileyecek. Şatoların ardından biraz hayvanat bahçesine ne dersiniz? Zoo de Beauval’de zürafalar, filler, kaplanlar sizi bekliyor.
Yedinci Gün
Prenses ve şovalye olmak isteyen minikler Rivau Şatosu’na bekleniyor. Bu göz kamaştırıcı şatoyu gezmenin yanı sıra burada kostümler giyerek evsahibi rolünü üstlenebilirler. Şatonun ardından Loire Vadisi’nin enfes şaraplarını tadacağınız damıtımevi turunu yapabilirsiniz. Tatilin bu son gününü balon turuyla günü sonlandırmak harika bir fikir olabilir.
Sekizinci Gün
Kahvaltısı sonrası check out ve Paris’e ve uçuş saatinize uygun olarak havalimanına dönüş yolculuğuna çıkabilirsiniz.

Tatili Unutulmaz Hale Getirecek Bazı Önerilerimiz

Makaron Yapım Kursu
Louvre Müzesinde Hazine Avı
Elektrikli Arabayla Paris’in En Çok Bahsedilen Yerlerini Keşfedin
Fransız Parfüm Sanatı’nı Öğrenin
Paris’in Kuzey Kıyısı Turu
Asterix Parkı’nda Eğlence
Notre Dame’ın Taştan Hikayesi
Seine Turu
Şarap Tadım Turu
Prensesler ve Şovalyeler
Gökyüzünden Loire Vadisi

Bu Programla İlgileniyorum


Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Ailem

E-postanız (gerekli)

Telefon Numarası

Varsa Notunuz

Bizden Haber Almak İstermisiniz?
EvetHayır

Testimonials

 • Barselona’yı gezgorkesfet programıyla gezmek hayatımızı kolaylaştırdı!

  Gökseli K.

 • Gezgörkeşfet aile seyahatimizi planlamaya destek oldu, zaman bana kaldı. Çocukla seyahat etmek isteyen herkese tavsiye ederim!

   

  Ceysu M.

  Tatilde tek işiniz harika fotoğraflar çekmek olsun!
 • Elimizde adım adım yapacaklarımız olunca iki küçük çocukla Amerika tatili hem keyifli hem de kolay oldu. Çocuklara özel öneriler harikaydı.

   

  Aslı E.

  4
 • Çocukla seyahat düşününce mutlaka gezgörkeşfet’e uğramalısınız!

   

  Nazlı E.

  3
 • Muhteşem öneriler için çok teşekkürler! Mickey’le akşam yemeği kızımızın hafızasına kazındı.

   

  Ayşe A.

  2