Gez Gör Keşfet

Büyük Elma’dan Kocaman Bir Isırık: NewYork

Amerika’da macera dolu bir hafta sizi bekliyor. Gökdelenler arasında 14 milyon insanın yasadığı kozmopolit  şehir ve namı diğer “büyük elma”, eğlence ve birbirinden farklı keşiflere ev sahipliği yapıyor. Hem büyüklerin hem kücüklerin unutmayacağı bir tatil olacak!

Program

Birinci Gün / NewYork NewYork
Direkt uçmak istediğinizde Istanbul’dan hareketle 9 saat süren NewYork’a hoşgeldiniz. Şehire varış ve bugünü rahat ve dinlenerek geçirmenizi öneriyoruz. Aile dostu otelinizde konaklayarak belki de en çok merak ettiğiniz yerde minik bir tur ve akşam yemeğine ne dersiniz? Times Square’de Işıl ışıl binalar renkli kalabalık gündüz de gece de etkileyici. Bir kaç kare fotoğraftan sonra ailece rahat edeceğiniz akşam yemeğine gidiş ve sonrasında dinlence.
İkinci Gün / Özgürlük heykeli ve downtown
Güzel ve yorucu bir gün sizi bekliyor. İlk hedef özgürlük heykeli. Önceden edindiğiniz biletle ulaşmak daha da kolay. Ardından Battery Park ve keyifli bir öğle yemeği. Günün devamında sizi Wallstreet Chinatown ve Little Italy bekliyor. Ailenizin hızına göre öneriler NewYork’u keyifli bir şekilde gezmenize yardımcı olacak.
Üçüncü Gün / Midtown!
Bugün biraz Midtownda gezinti yapabilirsiniz. NewYork’un sembollerinden Empire State’e tırmanın. Burada dörtboyutlu simulatör Skyride çocuğunuz için olduğu kadar sizin için de eğlenceli olacak. 81 yaşındaki bina 443 metre. Bölgede görülecek bir çok önemli bina ve elbette konser ve maçlara ev sahipliği yapan Madison Square Garden’i görebilirsiniz. Macys’de alışveriş yapabilir ve istirahat için otele dönmek isteyebilirsiniz. Jetlag’inizi attıysanız bugün otelin bakıcı servisini kullanabilir ve çocuklar uykudayken yirmidört saat yaşayan şehri keşfetmeyi sürdürebilirsiniz. Her damak tadına uygun öneriler burada da mümkün.
Dördüncü Gün / Central Park
Bugünün çoğunu Central Park’a ayırın. Fayton turuyla başlayan gün gölette bir kayık gezisi ve piknikle sürebilir. Madagaskar filmini hatırlayın ve buradan hayvanat bahçesindeki sevimli hayvanlara merhaba demeyi ihmal etmeyin.
Beşinci Gün / NewYork ve Sanat
Bugünü sanat günü ilan etmeye ne dersiniz? MET’de başlayan gün keyifli bir öğle yemeği sonrasında Gugenheim’da devam edebilir. Eğer çocuklar için bugünlük sanat yeterli derseniz Beşinci caddedeki FAO Schwarz kendilerini kaybedebilecekleri harika bir oyuncakçı olacak. NewYork’a kadar gelip Broadway’de müzikal izlemeden olmaz. Bu son gününüzde ailece Lion King müzikalinin tadını çıkarın.
Altıncı Gün / NewYork ve Alışveriş
Bugün alışverişe ayırmaya ne dersiniz? Yakın bir outlet ziyareti boş bavulla gelmenizi neden tavsiye ettiğimizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacak. Kapanışa kadar vakit su gibi akıp gidebiir. Hazırlıklı olun.
Yedinci Gün / NewYork ve keşiflere devam…
Bugüne Soho’da başlayıp butikler ve güzel sokaklar arasından yürüyerek başlayabilirsiniz. Günün devamında çocuğunuzun ilgisini çekebilecek müzeler arasında Polis Müzesi Çocuk Müzesi, İtfaiye Müzesi Hava, Uzay Müzesi var. Unutmadan “Müzede Bir Gece” filminden rahatlıkla hatırlayacakları Amerikan Ulusal Tarih Müzesi de görülmesi gereken yerler arasında. Ayrıca müzesinin çok özel gece konaklama programları da var.
Sekizinci Gün / NewYork’a veda
Uçuş saatinize göre son alışverişler ve turlar ardından havaalanına dönüş yolculuğu

NewYork Tatilinizi Unutulmaz Hale Getirecek Bazı Önerilerimiz

MoMA
Deniz, Hava ve Uzay Müzesi
New York Transit Müzesi
Alice’s Tea Cup
Çocuk Sanat Müzesi
Brooklyn Köprüsü Geçişi ve Karşı Kıyıda Yemek
Madam Tussoud Ziyareti
Müzikal Zamanı
Pizza Turu
Amerikan Doğa Tarihi Müzesi
Super Kahramanlar Yürüyüş Turu

Bu Programla İlgileniyorum


Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Ailem

E-postanız (gerekli)

Telefon Numarası

Varsa Notunuz

Bizden Haber Almak İstermisiniz?
EvetHayır

Testimonials

 • Barselona’yı gezgorkesfet programıyla gezmek hayatımızı kolaylaştırdı!

  Gökseli K.

 • Gezgörkeşfet aile seyahatimizi planlamaya destek oldu, zaman bana kaldı. Çocukla seyahat etmek isteyen herkese tavsiye ederim!

   

  Ceysu M.

  Tatilde tek işiniz harika fotoğraflar çekmek olsun!
 • Elimizde adım adım yapacaklarımız olunca iki küçük çocukla Amerika tatili hem keyifli hem de kolay oldu. Çocuklara özel öneriler harikaydı.

   

  Aslı E.

  4
 • Çocukla seyahat düşününce mutlaka gezgörkeşfet’e uğramalısınız!

   

  Nazlı E.

  3
 • Muhteşem öneriler için çok teşekkürler! Mickey’le akşam yemeği kızımızın hafızasına kazındı.

   

  Ayşe A.

  2